من دیپلمات نیستم، انقلابی ام، به همین علت، صریح، صادقانه و قاطعانه

حرف میزنم.

***

سوال : آیا مولایم امروز، افزون بر سیلی محکمی که به امریکا زد، دستگاه تولید دیپلمات کشور را نیز به تلنگری نواخت! تا  این دستگاه به خود آید و نسل آینده دیپلمات های کشور را با شخصیتی قاطع، صریح،انقلابی و صادق تربیت نماید؟

نکته مهم : حضرت آقا، هیچ استثناء ، تبصره و تمایزی مابین انواع دیپلمات های موجود قائل نشدند. لذا در روزهای آینده، جایی برای بازی های مفسران و شارحان احتمالی باقی نمی ماند.

بنابراین، تفسیر به رأی و تشریحِ به میل، موقوف.

بلکه جا دارد تا بدنه ی رو به رشد دیپلماسی کشور به جای «خودتوجیهی» به «خودنقدی» و کاهش میزان انحراف خویش از این خصائل باشند. 

قاطعیت

صداقت

انقلابی بودن

صراحت

پیشنهاد طرح قصاص

سرواژه های این چهار نقصِ دستگاه دیپلماسی کشور، سرمشق و سرخط هایی است که لزوم خودقصاصی را در دستگاه های فعالِ در حوزه های آموزشی، تربیتی و اجرایی دیپلماسی کشور برجسته می کند.

کسی چه می داند، شاید این نظر دیسونِ نحیف، حتی این ظرفیت را داشته باشد که طرحی به نام طرح قصاص، توسط اصحاب دیپلماسی کشور، طراحی و اجرا شده و نتایج مبارکش را در نسل آینده ی دیپلمات های ابرقدرتی به نام جمهوری اسلامی ایران شاهد باشیم.

به امید روزی که ولی فقیه و رهبر این کشور بفرماید : من هم یک دیپلماتِ انقلابی هستم و به همین علت صریح، صادقانه و قاطعانه حرف میزنم.

خوشا به حال پاسداران انقلابی اسلام که امامشان می فرمود : ای کاش من هم یک پاسدار بودم.

فاعتبرو یا اولی الابصار

 

پی نوشت1) : از برادر عزیزم آقای مهندس عباس موزون، که ایده خلاقانه ی استخراج واژه ی قصاص را به این پُست افزودند تشکر میکنم.

پی نوشت 2) اینهم اظهار نظر یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس +موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۱/۱۱/۱٩ | ۸:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()