به ترتیب اهمیت عرض می کنم :

1) به گزارش دیسون به نقل از آقا رسول کاج :  حاج غلامرضا کاج به هوش است و شب گذشته نیز قدری سوپ میل نموده. (این را عرض کردم که دوستان، سطح سلامتی ایشان را دریابند). هم اکنون پزشکان در تلاشند تا پروژه ی نجات نهایی بینایی چشم ایشان را پیگیری کنند.

حاجی فعلا قادر به تکلم آنچنانی نیست اما افراد و اطرافیان را به خوبی شناسایی می کند.

آقای رسول کاج، فرزند ایشان از تمامی دوستان و همشهریانی که با دعا و صلواتهای خالصانه ی خویش در بازگشت حاجی به زندگی موثر بوده اند تشکر کرده و همچنان خود را محتاج دعای خیر همدلانه ی شما دیسونیان می دانند.

دیسون از خداوند ذوالجلال نهایت سپاسگزاری و تشکر را برای نگاه مهربانانه اش به دلهای پاک همشهریان، میهمانان هموطن دیسون(دختر بابا و خانواده ی ابراهیمی نیا) و همچنین قلب بی قرار خانواده ی این رزمنده ی دلیر دارد.

الهی : تو را صدهزاربار شکر

2) امام خامنه ای(مدظله) فرمود :

اگر یک ملتى احساس عزت نکند، یعنى به داشته‌هاى خود - به آداب خود، به سنن خود، به زبان خود، به الفباى خود، به تاریخ خود، به مفاخر خود و به بزرگان خود - به چشم حقارت نگاه کند، آنها را کوچک بشمارد و احساس کند از خودش چیزى ندارد، این ملت براحتى در چنبره‌ى سلطه‌ى بیگانگان قرار میگیرد.

شنیده شد شورای محترم شهرستان دزفول تصویب نموده است که فرودگاه دزفول به نام نامی حضرت آیت الله قاضی دزفولی(ره) مزین شود.

این اقدام غرورانگیز از آن روی مهم است که نام آن بزرگوار تاکنون بر مکان هایی در سطح شهر دزفول گذارده شده بود که بَسامد آن فقط در سطح شهر دیده و شنیده میشد.

لکن قرار دادن نام آن پیرسفر کرده ی حماسه ی مقاومت دزفول، بر پیشانی فرودگاهی که در سراسر کشور نامش شنیده می شود، موجب برکات فرهنگی غیر مستقیم برای دزفول و ایران عزیز خواهد بود.

شاهد این مدعا همان فرموده ی مقام معظم رهبری است.

اصولا فرودگاه های کشور سکویی نسبتاً مناسب برای شنیده شدن نام مفاخر ملی و دینی ماست.

مرحوم آیت الله قاضی(ره) شخصیتی نیست که فقط متعلق به خاندان محترم قاضی و یا حتی مردم شریف دزفول باشد.

او کسی بود که به گاهِ رفتن به جماران، توسط حضرت امام(ره) چنان تکریم می شد که امام ایشان را بر صندلی نشانده و خود بر زمین می نشست.

(شک ندارم رمز این تکریم فقط در کِبَر سنی آیت الله قاضی دزفولی نبوده است)

هم اکنون بسیاری از فرودگاه های کشور بنام بزرگان دینی دیگری نامگذاری هستند ، امامان جمعه و جماعاتی که در حوادث انقلاب و جنگ ایستادند و چون کوه تکیه گاه مردم بودند.

آیت الله شهید مدنی(ره) (فرودگاه تبریز)

آیت الله شهید صدوقی(ره) (فرودگاه یزد)

مرحوم آیت الله جمی (ره) (فرودگاه آبادان)

آیت الله شهید بهشتی(ره) (فرودگاه اصفهان)

آیت الله شهید اشرفی اصفهانی(ره) (فرودگاه کرمانشاه)

امام خمینی(ره) (فرودگاه تهران)

حجت الاسلام شهید هاشمی نژاد(ره) (فرودگاه مشهد)

آیت الله شهید دستغیب(ره) ( فرودگاه شیراز)

و .....

لذا این حرکت شایسته ی شورای محترم شهر دسفیل را به فال نیک گرفته و به عنوان یک شهروند ساده ی دزفولی کمال تشکر و امتنان را دارم.

3) و باز هم حرکت زیبای دیگری از شورای شهر دسفیل را از عمق جان سپاسگزارم.

خبر این بود : شورای شهر دزفول با تجدید نظر در خصوص نام زیرگذر تقاطع خیابان امام خمینی شمالی و بلوار چهل و متری دسفیل، نام این زیر گذر را به «زیر گذر سردار شهید سید جمشید صفویان» تغییر داد.

وبلاگ محقر دیسون از تک تک اعضای شورای محترم شهر برای گامی که در راستای زنده نگهداشتن نام نامی سیدجمشید عزیز برداشته اند بی نهایت تقدیر و تشکر میکند.

آنچه در این اتفاقا مبارک، برجسته می نماید اینکه، شورای محترم شهر با تغییر مصوبه قبلی خویش اثبات کرد که به حول وقوه ی الهی شجاعت و درایت لازم همچنان در بدنه مدیریتی شهرمان برای اصلاح کارشناسانه تصمیمات اخذ شده وجود دارد و امیدوارم این حرکت زیبای شورای شهر، نمونه ای باشد برای تمامی مدیران عزیز شهرمان که جسارت و دقت لازم را برای تجدید نظرهایی که لازم بنظر می رسد داشته باشند.

لذا رسا و بلند عرض میکنم : اعضای محترم شورای شهر دسفیل، تجدید نظر شما در تصمیم قبلی تان نشان از هوشمندی و دلسوزی و نقدپذیری شما دارد.

شک نداشته باشید که با این حرکت خداپسندانه، دل رزمندگان بسیاری را برای پذیرفتن این پیشنهاد و تصویب آن شاد کرده اید.

حقیقت این است که :

آیت الله قاضی ها و سید جمشیدها هیچ نیازی به نامگذاری نامشان روی مکاهای شهر ندارند بلکه این ماییم  که نیازمند الگوگیری از آنان و برخورداری از برکات فرهنگی این نامگذاری ها هستیم وگرنه که آن بزرگواران عندربهم یرزقون هستند.

4) شورای محترم شهر دسفیل، مصوبه ی شورای محترم نامگذاری را در تصویب فلکه جنب باغ گودول به «باغ گودول» را تایید نهایی نمود فلذا دوسون عزیز دیسون با خیال راحت می توانند فلکه مذکور را با صفای دل فریاد بزنید : وُ فلکه باغ گودووووووووووووووووووووووول.

به امید زنده شدن خود باغ گودول عزیزمان.

خودمانیم شورای شهر دسفیل در این پُست دیسون کولاک کَردااااااااا.

مهران موزون خطاب به شورای محترم شهر دسفیل : شورا خونه اُدون.

راستی!

گُذر سِی جمشید مبارک!

(گذر سید جمشید مبارک باد)موضوعات مرتبط: دیسون

تاريخ : ۱۳٩٢/٦/۱۱ | ٤:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()