عید ولایت بر دوسون خوب دیسون مبارکباد.

به همین مناسبت چند نکته بنظرم رسید که تقدیم می کنم :

1) هیچوقت متن کامل خطبه غدیر را خوانده اید؟ عالمی دارد! حتما بخوانید

کلیک کنید +

2) در جایی از خطبه، رسول الله(ص) می فرماید :

[[ هان مردمان! او از سوی خدا امام است و هرگز خداوند توبه منکر او را نپذیرد و او را نیامرزد. این است روش قطعی خداوند درباره ناسازگار علی و هرآینه او را به عذاب دردناک پایدار کیفر کند.]]

برایم سوال است که گناه انکار ولایت حضرت امیر(ع) تاچه حد سنگین و نابخشودنی است که خداوند رحمان، راه توبه را بر این گناه بسته است؟

آیا همین کُدِ مهم نباید موجب آن شود تا کار فرهنگی بر روی غدیر بیشتر شود و حتی تعطیلی آن افزایش یافته و رسانه های ما اهمیت آن را بیشتر تبیین نمایند؟

3) متن کامل خطبه ی غدیر را قریب به 110 منبع مهم اهل تسنن (من جمله محمد ابن جریر طبری) تایید کرده اند. سوال دیگر من این است که آیا حجت بر برادران و خواهران اهل تسنن عزیزمان در این خصوص تمام نیست؟

4) پس از خواندن متن خطبه، به این نیز بیاندیشید که پیامبر علم لدنی داشت و می دانست آنهمه تکرار و تاکید بر ولایت علی(ع) و خواندن خطبه ای به آن مُطَولی از غصبِ حق پسر ابیطالب جلوگیری نخواهد کرد و تنها سه ماه بعد از روز غدیر، توطئه ی شوم سقیفه رقم خواهد خورد و در کوچه های مدینه ریسمان بر گردن علی(ع) خواهند انداخت.

پس چرا آن خطبه را خواند؟

آیا صرف اجرای دستور خداوند بود؟

بنابراین ناچارم سوال را یک سطح بالاتر مطرح کنم.

ذات اقدس باری تعالی که علم غیب نزد اوست، با علم به فجایع سه ماه بعد از غدیر، چرا حضرت رسول(ص) را ملزم به اتمام حجت فرمود؟

آیا رمز این ابلاغ، صرفا برای زنده ماندن شیعه در قرن های بعدی است؟

یا برای وجود اقامه و دلیلِ عذابِ منکرینِ حق علی(ع) در روز جزاست؟موضوعات مرتبط: دیسون

تاريخ : ۱۳٩٢/۸/٢ | ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()