شهر دزفول علیرغم محرومیت های چند دهساله ی جنگ و پس از جنگ و کمبودهای فراوانی که دچار آن بوده و هست، به لطف الهی و غیرت فرزندانش توانسته است وضعیت آکادمیک و مراکز دانشگاهی خویش را تا حد زیادی ساماندهی نماید.

از یکسو وجود مدیری فرهیخته و اهل علم و عمل همچون دکتر صائمی موجب شده تا مردم دزفول و ایضاً شهرهای همسایه از منظر نیازهای پزشکی و درمان و همچنین تربیت نیروی متخصص بومی احساس امنیت نسبی کنند.

و از سوی دیگر دانشکده ی کوچک و محقر عمران (شاخه شمالی چمران اهواز) مستقر در روبروی پایگاه هوایی دزفول مبدل به یکی از دانشگاه های صنعتی مادر در سطح کشور شود که هم اکنون تحصیلات  تکمیلی نیز در آن جریان دارد.

وجود دانشمند معظمی همچون پروفسور آخوند علی در صدر دانشگاه جندی شاپور توانسته است نام و نشان اولین دانشگاه تاریخ جهان را مجدداً مجد و عظمت ببخشد که افتخاری برای دزفول و خوزستان بلکه ایران و ایرانیان است.

آخوندعلی طی 5 سال گذشته توانسته است وسعت زیرساخت ها و امکانات دانشگاه جندی شاپور را صدها برابر افزایش داده و هزاران متخصص بومی و غیر بومی(بالاخص بومی) را تحویل بازارکار منطقه و استان دهد.

پروفسور آخوندعلی(نفر وسط)

اینکه چرا این قلم به کارنامه ی درخشان مدیران مردمی و برجسته ی دانشگاهی دزفول می پردازد از آن جهت است که نگران است تا سونامی عزل و نصب دانشگاه های کشور به دزفول برسد.

حقیقت آنست که بدنه مدیریتی شهرستان نیاز مبرم به ترمیم و بازسازی دارد اما این بدان معنا نیست که دزفول مظلوم از وجود با برکت مدیران مسلط و دانشمندی همچون دکتر صائمی و  پروفسور آخوند علی محروم شود.

چه اینکه مجموعه تحت مدیریتی این بزرگوران به لطف الهی و  همت این عزیزان همچون هواپیمای عظیم مسافربری است که پس از آمادگی های لازم و سرعت گرفتن روی باند اکنون در حال کندن از زمین و  اوج گرفتن در آسمان علم و دانش ایران است. آیا هیچ عقل سلیمی در چنین لحظه ای اقدام به تعویض خلبان می کند؟ مسلماً خیر.

دزفول برای بهره مندی از خرد چنین کسانی هنوز در ابتدای راه است.

 

لذا اینجانب از محضر فرزند نخبه ی دزفول و دانشمند ماندگار، جناب آقای دکتر مخبر در شورای عالی انقلاب فرهنگی تمنا دارم تا این فقره را نزد وزیر محترم علوم وتحقیقات و همچنین وزیر محترم بهداشت و درمان متذکر شوند تا ثمره ی مدیریتی این عزیزان در آشفته بازار بندبازی های سیاسی هرز نرود.

                                     با احترام : یکی از اهالی کوچک رسانه

 

لینک مطلب در پایگاه رهیاب نیوز +موضوعات مرتبط: دیسون

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢۳ | ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()