پیش نوشت(1) : ادامه بحث "زبان" و "گویش" طلبتان باشد حتما خواهم نوشت.

پیش نوشت(2) : این روزها وبلاگ یکی از خانم های جوان دزفولی مملو از طراوت قلم است و آنگونه که آرزویم بوده است در راستای نوشتن های فرهنگی خویش در حال توسعه آشپزی سنتی و ... می باشد.

حیف است از دست دهید  زن آب آیینه

 

و اما مطلب این پُست :

بسیاری از ما سردردهای مزمن داریم و همینطور سردردهایی که هر از گاهی خواب را بر ما حرام میکند.

من پزشک نیستم که تمام دلایل مربوط به انواع سردردها را برایتان حلاجی کنم اما یک چیز را خیلی خوب واقفم که در این پُست برای خوانندگان فهیم دیسون توضیح خواهم داد.

سخن اول

انباشت الکتریسیته ساکن در بدن ما انسانها یکی از مشکلات همیشگی بشر بوده و هست. صرفنظر از اینکه وجود الکتریسیته در بدن برای ارسال فرمانهای مغزی به اعصاب و همچنین کنترل ضربان قلب نیاز است قدرمسلم آنکه "انباشت" بیش از حد این پدیده در بدن مَضراتی از قبیل فشارهای عصبی و سردردهای حاد و مزمن را در پی دارد.

بسیار پیش می آید که ما عصبی و تندخوییم اما متوجه نیستیم که سهم قابل توجهی از این عصبانیت ها مربوط به فشاری است که ولتاژ های القایی محیط اطراف در بدن ما ایجاد کرده است.

بد نیست برای تبیین بهتر ، راجع به چیستایی الکتریسیته بدن مثالی بزنم.

قدریقین برای همه شما پیش آمده است که لحظه تماس انگشتانتان با دستگیره خودرو با جرقه ای صدادار و حتی قابل رویت مواجه شوید و یک آن احساس شوک الکتریکی نمایید. یا اینکه با فردی دست می دهید و به محض تماس انگشتان طرفین صدای یک جرقه الکتریکی شما و طرف مقابل را غافلگیر کند.

این همان الکتریسیته ساکن بدن است که در یک لحظه تخلیه می شود و این تخلیه مثالی بسیار بسیار کوچکتر از تخلیه رعد و برق ابرهاست که به زمین اِرت میشوند.

سوال : چه چیزهایی موجب تشدید الکتریسیته ساکن در بدن ما می گردد؟

1- پوشیدن لباسهای نایلونی و پشمی که سایش هوا و بدن (در دوسوی لباس) موجب القاء ولتاژهای ثابت در سطح لباس و سپس در بدن می شود.

2- کشیدن شانه های پلاستیکی و فلزی روی موهای سر و القای مستقیم الکتریسیته ساکن رو جمجمه ی بینوایمان.

3- خوردن زیادی نمک که موجب ازدیاد پروسه الکترولیز در بدن شده و سهم به سزایی در انباشت الکتریسیته ی ساکن در بدن دارد.

4- پوشیدن کفش ها و دمپایی های مصنوعی (از جمله پلاستیکی) و ایجاد فاصله همیشگی بین بدن و زمین(که سرشار از قطب منفی است) که عملا بدن ما تبدیل به یک خازن الکتریکی شده و تا دلتان بخواهد با فراموشی سنت دلنشین "پاپتی" بودن در خانه به تشدید ایجاد الکتریسیته ساکن در بدن دامن زده ایم.

5- قرار گرفتن در میدانهای قوی الکترومغناطیسی ، مانند ساکنین بیگناه خیابان 45 متری دزفول که همیشه ی خدا در معرض میدانهای مغناطیسی برق های فشار قوی دکل های وسط بلوار هستند و علاوه بر قرار داشتن در یک میدان مغناطییس قوی ( به لحاظ انباشت الکتریسیته ساکن در بدن) در معرض سرطان پوست در دراز مدت نیز هستند.

میدانهای مغناطیسی دیگری هم هستند که بدن ما را دائما مشت و مال می دهند مثل میدان مغناطیسی ناشی از وسایل دارای سیم پیچ (جارو برقی ، فریزر ، ماشین لباسشویی ، کولر آبی ، یخچال و ....)

6- همانطور که اشاره شد : ایجاد فاصله بین بدن و زمین مانند پوشیدن همیشگی کفش و دمپایی (قابل توجه آنان که در محیط های خانگی کف پای خود را از چسبیدن به مامِ زمین محروم کرده و با تکلف نابجا و بهانه های واهی پزشکی و ... اقدام به پوشیدن دمپایی روفرشی می کنند.)

7- چسباندن موبایل به گوش در زمان مکالمه.

8- قرار گرفتن در مجاورت طیف های مغناطیسی سیم پیچ های خودرو (دینام ، هسته ی باندهای قوی دوپس..دوپس.

8- خوردن نوشیدنی های با املاح بالا.

سخن دوم

براستی ما با بدن خود چه می کنیم؟

 

                                          تقدیم به دختر نازنین آقای ابراهیمیان

 موضوعات مرتبط: دیسون

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۸ | ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()