برندگان قرآن و نهج البلاغه

سرکار علیه، خانم شاهد، بر شما مبارک باد خواهرم

شما نویسنده ی 2001 مُین کامنت دیسون بوده اید وبرنده ی یک جلد کلام الله مجید هستید.

لطفا به نحوی که در وبلاگتان عرض کردم در کامنت دانی دیسون پیغام بگذارید و بفرمایید که چگونه میتوان این هدیه معنوی را تقدیم حضورتان نمود.؟

 

جناب آقای نیمای عزیز، مبارکتان باشد برادر

شما نویسنده ی 1000 مُین کامنت دیسون و برنده ی یک جلد نهج البلاغه هستید.

از آنجا که شما وبلاگ ندارید فلذا به نحوی که در ایمیل تان نوشتم، برای دیسون پیغام گذاشته و بفرمایید که چگونه می توان این هدیه معنوی را تقدیم حضورتان نمود؟

 

یاحق

/ 60 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حقگوی حقجو

به نام خدا . با سلام ( از تذکرات دوستان بسیار ممنونم ) ( سعی می کنم بدون ذکر نام کسی تذکر دهم ، تا تکدر خاطر احتمالی فراهم نشود ، مگر در مواقع ضرورت ) ( این جمله : " سوال بنده از روی تفقها بود نه تعنتا " غلط است . زیرا " از روی " زیادی است ) ( خطاب به کسی که مرا مخاطب قرار داده و نوشته است " اگر عالم به جواب نیستید با عرض معذرت فراوان بفرمایید ، " می گویم : چه سوالی از من شده که جواب نداده ام ؟ ) ( دوباره سوال را مطرح کنید ، اگر بلد بودم جواب می دهم ) ( از کپی نمودن اشعار دارای تعقید لفظی و معنوی حذر کنید ) ( لازم است به توصیه ی " دیسون " توجه و عمل کنیم که فرموه اند " ادبیاتی کاملا فقهی و طلبگی و حوزوی جاش توی مکاتبات مردم عوام و عادی نیست )

بانو

سلام مرسی آقای موزون از راهنماییتون. حتما استفاده خواهم کرد

پاسدار اسلام

با سلام. ستاره ای بدرخشیدوماه مجلس شد/دل رمیده ی مارا انیس ومونس شد نگارمن که بمکتب نرفت وخط ننوشت/به غمزه مسئله آموزصدمدرس شد. پیشاپیش سالروز مبعث وزمان نزول(اقرا بسم ربک الذی خلق)وبیداری انسانها مبارکباد.

پاسدار اسلام

باسلام.بمناسبت مبعث پیغمبر اسلام طرح سؤالی خالی از لطف نیست.آن چه نعمتی است که خداوند بخاطر آن بر انسانها منت گذاشته است؟و وظیفه انسانها نسبت به این نعمت چیست؟

بانو

بعثت بزرگ ترین نعمت خداوند بر بشر است ، چنان كه می فرماید: " لقد من الله علی المومنین اذا بعث فیهم رسولا من انفسهم یتلوا علیهم آیاته و یزكیهم و یعلمهم الكتاب والحكمة و ان كانوا من قبل لفی ضلال مبین."( آل عمران/164)؛ خداوند بر مومنان منت نهاد - نعمت بزرگی بخشید- هنگامی كه در میان آنها پیامبری از خودشان برانگیخت كه آیات او را بر آنها بخواند و آنها را پاك كند و كتاب و حكمت بیاموزد و البته پیش از آن در گمراهی آشكار بودند. در این آیه خداوند بر بشر نسبت به این نعمت بزرگ منت می گذارد و وظیفه ی ما در مقابل پیامبر، انجام واجبات و ترک محرمات است

پاسدار اسلام

باسلام.درود پروردگار بر سرکار بانو وجناب موزون.بعثت رسول خدا را نه فقط یک عید بلکه یک نعمت بزرگ که خدا به وسیله آن ما را هدایت نمود بدانیم که قطعا رمز بزرگش این است که در این خصوص بدانیم که مسلمانیم وپیرو پیغمبری هستیم که به ما عظمت داد.ما را از خواب غفلت بیدار کرد.امثال اباذرها،سلمانها،مقدادها،عمار،جابر را تحویل به جامعه اسلامی داد.لذا این نعمتی است که همیشه در تمام نمازهایمان از خدا درخواست میکنیم(اهدنا الصراط المستقیم)چه راهی(صراط الذین انعمت علیهم)البته همراه با پیروی نکردن از گمراهان وطاغوت(غیرالمغضوب علیهم و لاالضالین)

حقگوی حقجو

به نام خدا . با سلام . ( سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی ... عشق محمد بس است و آل محمد ) اللهم صل علی محمد و آل محمد (مبعث) یعنی : تنها راه ( اتصال و ارتباط با خداوند منان ) و ( ایجاد تحول و کمال در انسان ) و ( عظیم ترین حادثه در جهان ) و ... اما غافل نباشیم از این مطلب مهم که : قید ( علی المومنین ) درآیه ی ( لقد من الله علی المومنین اذ بعث فیهم رسولا ... ) _ در حالی که ( بعثت ) برای همه ی مردمان است _ مانند قید ( للمتقین ) در آیه ی ( ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین ) می باشد . یعنی : همانطوری که فقط متقین قابلیت و استعداد بهره مندی از هدایت قرآن را دارند ، بهره مندی از نعمت عظمای ( مبعث) مختص مومنین است و بس . زیرا : ( زمین شوره سنبل بر نیارد ... در او تخم و عمل ضایع مگردان ) ، ( چشم خفاش اگرطلعت خورشید ندید ... جرم بر دیده ی خفاش نه بر خورشید است ) . این عید سعید را به شما تبریک می گویم . (( خدایا به حق بنی فاطمه ... که بر قولم ایمان کنم خاتمه ... اگر دعوتم رد کنی ور قبول ... من و دست و دامان آل رسول )) [گل]

پاسدار اسلام

باسلام.روایتی است از وجود نازنین رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق ذیل آیه(ثم لتسئلن یومئذ عن النعیم)تکاثر/8 میفرمایند:آن نعمتی که در روز قیامت از انسانها سؤال میشود نعمت رسول الله و ولایت اهل بیت معصومین میباشد.

پاسدار اسلام

باسلام.شعار رسول الله در ابتدای بعثت(قولو لا اله الا الله)بود.ولی چه(لا اله الا الله)تمام مسلمانان این کلمه را شعار خود قرار داده اند،شیعه میگوید،سنی میگوید،اسماعیلی میگوید،تصوف میگویدو...بقول حافظ شیرازی(جنگ هفتادو دو ملت همه را عذر بنه/چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند)ولی اگر روایت سلسلة الذهب حضرت علی بن موسی الرضا را در کنار این مطلب قرار دهی میشود(شکر لله که میان من واو صلح افتاد)که میفرمایند:(کلمة لا اله الا الله حصنی فمن دخل فی حصنی امن من عذابی)که البته آتش آن نیست که از شعله او خندد شمع/آتش آن است که در خرمن پروانه زنند،لذا در ادامه فرمود:(بشرطها وشروطها وانا من شروطها)این همان آتش عشق علی است که در خرمن دل هر بچه شیعه ای زده شده.

القطره

ماه فرو ماند از جمال محمّد سرو نباشد به اعتدال محمّد قدر فلک را کمال و منزلتی نیست در نظر قدر با کمال محمّد وعده دیدارِ هرکسی به قیامت لیله «اسرا» شب وصال محمّد آدم و نوح و خلیل و موسی و عیسی آمده مجموع، در ظِلال محمّد عرصه گیتی مجال همّت او نیست روز قیامت نگر مجال محمّد و آن همه پیرایه بسته جنّت فردوس بو که قبولش کند، بلال محمّد هم چو زمین خواهد آسمان که بیفتد تا بدهد بوسه بر نِعال محمّد شمس و قمر در زمین حشر نتابد پیش دو ابروی چون هلال محمّد چشم مرا، تا به خواب دید جمالش خواب نمی‏گیرد از خیال محمّد «سعدی» اگر عاشقی کنی و جوانی عشق محمّد بس است و آل محمّد