دستگرمی 700 میلیون تومانی

حسن زمانی (مدیر کل سابق امور رفاه و اجتماعی صداوسیما) به نمایندگی از شهر ملایر در دور هفتم انتخابات رأی آورده و به خانه ملت وارد شده بود.

به دفترش رفتم تا به بهانه تبریک، پیشنهادی به وی دهم.

- حاج آقا قبول دارید که بهترین الگوی نمایندگی مجلس شهید مدرس است.

- بله دقیقا! حضرت امام(ره) نیز به این نکته تاکید داشتند.

- بسیار خب! پس چرا تمثال این شهید در خانه ملت نیست تا مرور چهره و عملکردش موجب تقویت وجدان نمایندگی در ایفای مسئولیتشان باشد؟

- حرف درستی است. پیگیری خواهم کرد.

و الحق که ایشان پیگیری کرد و چندی بعد عکس بزرگی از شهید سید حسن مدرس در صحن مجلس نصب شد، اما نه جایی که دوربین رسانه ها همیشه نظاره گرش باشند بلکه پشت سر نمایندگان و در نقطه یی که هیئت رئیسه مجلس بدان مشرف است.

 

(این تصویر در مجلس نصب شده که ظاهرا تاثیر!!! زیادی در مجلس داشته)

 

بگذریم.

دیروز وقتی خبر شاباش 700 میلیون تومانی مجلس نشینان هشتم از کیسه ملت را برای دور نهمی های تازه وارد خواندم بی اختیار بیاد داستان عکس شهید مدرس و همچنین سیره نمایندگی شهید طالقانی افتادم.

 

طالقانی در صحن مجلس

مدرس در تبعید

 

پی نوشت 1 ) لطفا کسی بر کرسی موعظه ننشیند که :

آقاجان اینقدر سخت نگیر!

نمایندگی در این روزگار خرج های اعطینای بسیار دارد.

نماینده خدم و حشم میخواهد.

خرج دفتر و دستک دارد.

 

چرا که حوصله آنالیز مباحثی را که سالهاست آردِ بحثش را بیخته و الکش را آویخته ام ندارم و خودم ENDE توضیح و توجیه در این خصوصم.

هرچه باشد اگر نخورده ام نان گندم ولی دیده ام دست مردم.

نماینده جماعت، اگر راست میگوید زیِ خود را با زیِ ساده و بی پیرایه ی رهبر این مملکت وفق دهد و چونان وی بخورد و بیاشامد و بپوشد و هزینه شخصی کند، آنوقت 700 میلیون که هیچ، میلیارد میلیارد برای هزینه های دفتر دستکش تصویب کنند و تاکور شود هرآنکه نتوان دید.

خدا میداند در بالای جدول نمایندگان منتخبِ پایتخت کسانی هستند که ...... استغفرالله و اتوب الیه.

و ما ادراک مالمجلس؟؟

پی نوشت 2 )  اگر این خبر در روزهای بعد تکذیب و یا کنسل نشود امیدوارم که 200 نماینده ی صفر کیلومتری که این هدیه الهی (منظورم 700 میلیون تومان است) را دریافت میکنند حجت را بر خود تمام بدانند که :

- با هیچ شهرام و بهرامی در راهروهای مجلس فالوده نخورند.

- ذره ذره این پول را خرج عزت نفس و شأن اسلامی و انقلابی خود کنند تا هیچ صاحب نفوذی نتواند جایگاه و کرسی ایشان را مصادره به مطلوب کند.

- خود را موظف بدانند که قران قران این پول را به بیت المال بازگردانند. انشالله

/ 22 نظر / 91 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زخم زبان

با دست پری سراغتان می آیم...خاموش شود چراغتان می آیم...با تور تجاوزات دسته جمعی...این هفته خودم به باغتان می آیم // تا عمق مصائب مرا پوشانده...حاضر شده غایب مرا پوشانده...از جمله مزایای محاسن این است...که کل معایب مرا پوشانده /// هی ضربه ازاین ضربه ازآن خورد درخت...خندید اگر زخم زبان خورد درخت...با ابنکه تبر خورد ولی درد نداشت...چون تازه به درد دیگران خورد درخت

زخم زبان

سلام . ای به چشم . اما خوشبختانه و یا متاسفانه ، مشغله آن چنان اوقاتم رو اشغال کرده که از دسترس فرزند و عیال و خانمان هم خارجم ...

سکوت

(سوتک) نمی‌دانم پس از مردن چه خواهم شد؟ نمی‌خواهم بدانم کوزه‌گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت؟ ولی بسیار مشتاقم که ازخاک گلویم سوتکی سازد. گلویم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش که او یکریز و پی‌درپی دم گرم خودش را در گلویم سخت بفشارد و خواب خفتگان آشفته و آشفته‌تر سازد و گیرد او بدین ترتیب، تاوان سکوت و انتقام و اختناق مرگبارم را.

سکوت

سهم حضرات کور و کر یک کاسه است چشمان طمع همیشه بر یک کاسه است با این همه کاسه گدایی اینجا انگار که دست همه در یک کاسه است.

درد دل غروب

خدایـــــــــــــا . . . چرا تا زنده ایم روانمان را شـــــــــاد نمی کنند ؟ ! همیکنه مردیم . . . شادروانمان می کنند ؟ !

درد دل غروب

اگر کسی یکبار به تو خیانت کرد این اشتباه از اوست اگر کسی دوبار به تو خیانت کرد این اشتباه از توست !

درد دل غروب

گر به دولت برسی مست نگردی مردی گر به ذلت برسی پست نگردی مردی اهل عالم همه بازیچه دست هوسند گر تو بازیچه این دست نگردی مردی . . .

درد دل غروب

آمده ایم که با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم ٬ نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم . . .

حبیب شوکتی نیا

گل گفتی برار . قلمت پایدار .

خدا رحمت كند شهيد برونسي را كه وقتي خواستنداز طرف سپاه اورابه مكه بفرستند پول سفرش را ازجيبش داد تا چيزي گردنش نباشد