در خانه اگر کس است یک حرف بس است

اینروزها از بنده ی حقیر گرفته تا خیلی های دیگر در شهر ، دغدغه ی آن داریم که خوشترین انتخاب برای دزفولی ها از درون صندوق های انتخاباتی بیرون آید.

بنده علیرغم آنکه تکلیفم را (صرفنظر از آنکه پای صندوق های تهران باشم یا دزفول) می دانم ، لکن باز هم از تحقیق و تفحص دست بر نداشته و مدام در حال کاوش در این فقره هستم.

از آنجا که معتقدم بهترین راه انتخابِ بهترین گزینه ی انتخاباتی ، مشخص نمودن بهترین "معیار"های صحیح و انطباق صحیحِ کاندیداها با معیارهاست ، پُست قبلی دیسون را به بهانه طرح سوال ، در همین زمینه نوشتم و در حقیقت با طرح پرسش هایی سعی داشتم به دوستان یادآوری کنم که وقتی معیارهایتان مشخص باشد می توانید به راحتی افراد را در کنار خط کش تان سایز کنید جوری که بخش اعظمِ شخصیت و عملکردشان هویدا شود.

علی ایحال؛

خواستم بگویم که حوزه علمیه سبط شیخ انصاری(ره) بیانیه ای وزین در این باب درج نموده که بنظر من حجت را در خصوص انتخاب میزان و معیار برای پیدا کردن فرد مورد نظر بر ما تمام کرده است.

انصافاً پس از خواندن این بیانیه احساس عزت و غرور کردم از اینهمه بصیرت روان و همه شُمولی که در قلم نویسنده وجود دارد.

شک ندارم که بیانیه مذکور از قلم روحانی فرهیخته ی شهر ، حضرت حجه الاسلام و والمسلمین آقا شیخ رضا انصاری(دامت تاییداته) صادر شده که در انتهای متن از درج نام و نشان خویش به دلیل فروتنی فراوانشان خودداری ورزیده اند.

اینجانب دعوت می کنم از تمام افراد حقجویی که طالب بهترین معیارهای انتخاباتی اند و خواهان آنند که بهترین پاسخ را برای شب اول قبر خود (در رأیی که خواهند داد) داشته باشند به لینک مربوطه مراجعه کنند و با نهایت آرامش و دقت تمام کلماتی این بیانیه ی پربار را به گوش جان نوش کنند.

نکته ی مهم : ممکن است پس از خواندن متن ، به این نتیجه برسید که : 

            ((با این حساب هیچکدام از کاندیداهای موجود شایسته انتخاب شدن نیستند.))

عرض می کنم که این نگرش اشتباه است.

فرض کنیم که شخصیتی فرضی با تمام معیارهای این بیانیه پیدا شود و تمام نمره ی این معیارها را کسب کند. مثلا 100

اما گزینه های موجود پس از انطباق با این معیارها بتوانند نمراتی همچون 60، 76، 45، 12 و .... بگیرند.

مسلما ما به پای صندوق ها رفته و به کسی که بیشترین نمره را از سبد شاخصه های برشمرده شده می گیرد رأی می دهیم.

حتی اگر بیشترین نمره زیر ..... باشد.

 

بسم الله : کلیک کنید

/ 30 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حقگوی حقجو

با سلام . هوای اینجا از بس پاکیزه و لطیفه ، هر وقت که میام نفسی عمیق می کشم . باور کنید الان از یک جلسه یکصد و پنجاه دقیقه ای برگشتم و خوندن مطالب شما و دوستان ، آبی بود بر آتش خستگی اون جلسه ( اینو گفتم تا بعضی ها فکر نکنند دوستان " نظر نویس " ما بیکارند ) . (1) در مورد " تجدید ... " در کامنت های بعدی بصورت " مفهرس " جملاتی رو خواهم نوشت (2) " دختر دسفیلی " ، مفهرس یعنی فهرست وار (3) آقای " نیما از دزفول " درسته که من ساده م ، ولی نه تا این حد که : نامزد " رو از " نامزد " و " بازی " رو از " بازی " و " تازی " رو از " تازی " و " چیز " رو از " چیز " و " تشخیص" رو از " تشخیس " تشخیص ندم (4) اجازه ست یه سوال مطرح کنم تا دوستان جوابش رو بنویسند ؟ چشم . ( سوال : به نظر شما اصلی ترین و اولین انتظار از هر چیزی چیه ؟ ) (5) " سرگذشت " عزیز ، شاهد صدق نظر خوش بینانه ی شما ، هزینه های هنگفت شگفت آوری است که بعضی از این " عزیزان " متحمل می شوند (6) "

داریوش

عزیزم گفتم زمان قانونی برا تایید صلاحیت و زمان قانونی برای اعترض مگه همچین قانونی نداریم؟

حقگوی حقجو

با سلام . آقا داریوش عزیز ، تا وقتی ( توظیح ) بخواهی ، جوابی پیدا نمی کنی .ولی اگه خواهان ( توضیح ) باشی ، خب یه کمکی میتونم کمکت کنم ...

عطار

خوندم بسیار عالی بود.. چشم بهترین را انتخاب می کنیم..

حقگوی حقجو

با سلام . مطلبی تحت عنوان ( .... ) در وبلاگ اختصاصی ( .... ) رو ملاحظه کرده اید ؟ دیشب نوشته هاش رو ملاحظه کردم . در بخش نظراتش هم ، نظر دادم . شما هم عنایت بفرمایید وما رو از نظر خودتون مطلع کنید . التماس دعا

ياسر قرباني

سلام رفتيم رأي داديم،خدا كنه به دور دوم نكشه[من نبودم] ولي از يه رفتاري خيلي بدم اومد.بعضي از طرفداران نامزدها توو برگه ي رأي مردم سرك مي كشيدند و بعضا توو تصميم گيري ديگران دخالت مي كردند[عصبانی] ولي در كل خوب بود. يـــــــــــاعلي(ع)

حقگوی حقجو

با سلام خدمت ( نرم و نازک ) . بر خود لازم و واجب میدانم که از موضعگیری شما به خاطر انکار باطل تشکر کنم . اگر اهل قلم ، طبق وظیفه ی شرعی و عقلی و وجدانی و اخلاقی ، به مسئولیتی که در مقابل دین و متدنین و اجتماع امروز و فردا و نسل های بعدی دارند ، توجه کنند و زیر بار " ننگ سکوت " در برابر باطل نروند ، این " سگ های هار " هرگز مجال " عو عو " و " جنبانیدن دم " و " نشان دادن دندان " پیدا نمی کنند . و این مطلب غیر قابل انکار رو همه قبول داریم که ( مهر درخشنده چو پنهان شود ... شب پره بازیگر میدان شود ) از شما ممنونم

امیرفلاطون نژاد

بسمه تعالی ضمن تشکّرازوقدردانی ازمردم عزیزشهرستان دزفول،خصوصاخانواده های شاهد،جانبازان،آزادگان وکلیّه ی ایثارگران؛درخصوص شرکت گسترده درانتخابات نهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی درخلق حماسه ائی شگرف که برگی زرّین به دفترمزین وپرافتخارانقلاب اسلامی افزود،حمایت خودراازسردارانقلاب،جناب آقای محمدعلی قاسمی اعلام می دارم وازهمشهریان عزیزوشریف دزفول تقاضای شرکت شورانگیزتری درانتخابات مرحله ی دوم رأی گیری نهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی رادارم.[گل] دراین جابرخودواجب دانسته ازمدیریت محترم وبلاگ دیسون جناب آقای موزون نیزتشکّروقدردانی بنمایم.[گل] ومن الله التوفیق 17/12/1390 برادرکوچک شماامیرفلاطون نژاد