صدای آیت الله العظمی قاضی دزفولی(ره) می آید

پیش نوشت : پایگاه خبری نهاد امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه در دزفول سخنان و مواضعی را از حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمدعلی قاضی دزفولی انتشار داده است که حین خواندن آن ، ناخودآگاه حال و هوای مواضع قاطعانه و بی تعارف سلف بزرگوارشان مرحوم آیت الله قاضی(قدس سره الشریف) برایم تداعی شد. این روزها دزفول به چنین دفاع های محکم و بی تعارفی از کیان نظام و ولایت نیاز مبرم دارد. دیسون ضمن تشکر و حمایت از امام جمعه محترم دزفول متن مندرج در سایت مجد دز را عیناً و بی هیچ دخل و تصرفی منتشر می کند.

سخنان نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول  +

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مجد دز» ، نماز وحدت و جلسه ی شورای اداری مسئولین و کارکنان ادارات شهرستان دزفول به میزبانی سازمان محیط زیست در مسجد کوثر با حضور نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه ی شهرستان دزفول برگزار گردید .
در این آیین «حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی» ضمن تبریک فرا رسیدن ایام شعبانیه با بیان سخنی از امام خمینی که :

«کسی تصور نکند ما راه سازش با جهانخواران را نمی دانیم ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند که اگر بند بند استخوانمان را جدا کرده ،و سرمان را بالای دار برند و یا اگر زنده زنده در شعله های آتشمان سوزانده ، اگر زن و فرزندان و هستیمان را در جلو دیدگانمان به اسارت و غارت برند ؛ هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم

سخنان خود را آغاز نمود .

مشروح سخنان امام جمعه ی شهرستان دزفول در این جلسه چنین است :

دشمنی امریکا ، استکبار جهانی و غرب را به خاطر پیشرفت های ایران اسلامی در عرصه های گوناگون در این برهه بیش از گذشته دانسته که در این ایام همواره با دقت مسائل انتخابات ایران را رصد می کنند .
بعضی بر این عقیده اند و سخنان خود را در بعضی تریبون ها و روزنامه ها و سایتها نقل می کنند که ما در این سالها برای خود دشمن تراشی کرده ایم ، پاسخ ما به چنین افرادی این است که :

اگر ما در صدد سازش بودیم اثری از انقلاب اسلامی ایران در اذهان نمی ماند ؛پس اگر قصد سازش داشتیم چرا انقلاب کردیم ؟ چرا در سالهای دفاع مقدس در برابر دشمن ایستاده و آن همه هزینه کرده و شهید و جانباز و آزاده داده ایم ؟؟

سوال اینجاست که امریکا و استکبار جهانی در انتخابات ایران به دنبال چیست ؟امریکا در صدد تامین امنیت اسرائیل است و الا دلش به حال ملت ایران نسوخته ….


اگر بعضی افراد از حنجره ی بی تقوایشان اقتصاد و گرانی را که مهمترین مشکل کشور است چنین بزرگ و سیاه نمایی کرده و مقاومت را به سخره می گیرند به خاطر به خطر نیفتادن منافع اسرائیل و غرب است و یا اینکه اگر منافعشان در خطر است می خواهند از خطر کمتری برخوردار باشد !

مگر همین غربیها که به اسم ریاضت اقتصادی چه فشارها که به ملتشان نمی آورند حاضرند از خوی استعماری و سرمایه داری خود دست بردارند ؟

جمله ی امام را خواندیم ، امام از این جمله ها زیاد دارد .این خط ، اندیشه و تفکر امام بود ….

این فتنه و دسیسه ی دشمن است که از زبان خودی بیرون می آید که به نام امام و پیروی امام ، خط و اندیشه و راه امام کنار گذاشته شود ؛ اما با پیمودن راه و خط امام است که امام جاودان می ماند .

 ما می خواهیم اندیشه و فکر امام به کشور روح و جان بخشد نه اینکه آن را برای تاریخ نگه داشته و در کتابهایمان بنویسیم .

 می خواهیم راه امام مشعل فروزنده ی راه ملت باشد …

حماسه ی عظیم سیاسی فقط با مشعل امام خلق خواهد شد .

 یک حنجره ی بی تقوا به سُخره بگوید مقاومت کنید تا مردم از گرسنگی بمیرند ؟؟

اف بر چنین حنجره ای که حاضر است به خاطر نان عزتش را زیر پا گذاشته و به سازش کشیده شود …

مقام معظم رهبری(دامت برکاته ) فرمودند : «من به کسانی که فضای جامعه و کشور را با تشنج سیاسی و پر کردن از شایعات و موهومات پر می کنند نصیحت می کنم که از مردم دست برداشته و آنها را برای تصمیم گیری آزاد بگذارند

آقا در ایام نوروز در مشهد مقدس فرمودند : «پیش بینی می کنم در قضیه ی انتخابات میلیونها پیامک از طریق تلفن های همراه نقش داشته باشند و چه دروغ ها ،تهمت ها و مسائل غیر مستند را به بزرگان نسبت دهند و مسئولین و شخصیت های بزرگ مرتباً مجبور به تکذیب هستند ولی آیا تکذیبیه ی تمام آن پیامک های رسیده به دست مردم خواهد رسید ؟ و یا آن پیامک ها اثر خود را خواهد گذاشت ؟ …»

شهید بهشتی می فرماید : «ما شیفته گان خدمتیم نه تشنگان قدرت»

برادر عزیزی که نامزد انتخابات شده است چقدر می تواند خود را با این جمله ی شهید بهشتی تطبیق داده و تجزیه و تحلیل کند ؟؟

اگر هر کدام از داوطلبین پس از رای نیاوردن ۲ رکعت نماز شکر خواند واقعاً شیفته ی خدمت بوده و نه تشنه ی قدرت…

نه اینکه آسمان و ریسمان بافته و هر مطلبی را که برای مردم دلنشین است ، واقعی و غیر واقعی قول داده و قهرمان سازی و منجی سازی کند ، وعده دهد تا بتواند آراء مردم را جمع کند….

رهبری فرمودند : وعده ای بدهید که اگر سال آینده نوار خودتان را برایتان گذاشتند بر گردن دیگران نیاندازید…

چقدر شهامت می خواهد کسی بگوید من معجزه نمی کنم ، به اندازه ی توانم کار می کنم ولی قول نمی دهم یک شبه تمام مشکلات کشور را حل کنم .

اگر انقلاب و کشور ما پابرجا مانده و ۳۵ سال تمام فشار و تحریم ها و دشمنی ها نتوانسته این ملت را از پای درآورد به خاطر اخلاص شهدا و فداکاری رزمندگان ، جانبازان و خانواده های شهدا  بود .

مبادا در صحبت هایمان ، مواضع مان را فراموش کنیم …..

از همه ی عزیزانی که داوطلب خدمت در عرصه ی شوراها ی اسلامی شهر و روستا شده اند، همه ی دست اندرکاران ، مجریان ، ناظرین ، مسئولین و مدیران محترم که در برگزاری انتخاباتی شکوهمند تلاش می کنند تشکر می کنم زیرا همه در خلق این حماسه نقش دارند .

مولفه ی اصلی خلق حماسیه عظیم سیاسی مربوط به آحاد مردم و مسئولین است ، هرکس جایگاهی دارد ، هر کس در جایگاه خود وظیفه ی خود را به درستی انجام دهد حماسه خلق شده و دشمن از ملت بزرگ ایران سیلی خواهد خورد .

عزیزانی که در این انتخابات مسئولیت به عهده دارند در برگزاری انتخاباتی شکوهمند و قانونمند بکوشند زیرا علاوه بر وظیفه ی شخصی ،تکلیف الهیست.

هر شخص دارای سلیقه است لذا از هیچ گروه ،لیست و جناحی در شورای شهر حمایت نکرده و وظیفه ی همگانیست تا سلامت ، امنیت و قانونمندی انتخابات را مراقبت نماییم .

دشمن در صدد دلسرد نمودن مردم و بی اهمیت جلوه دادن انتخابات است لذا در تبلیغات خود می گوید که نظام می خواهد شخص خاصی را بر مسند ریاست جمهوری بنشاند …

تحلیل این مسئله این است که اگر آن شخص رای بیاورد دشمن می گوید که این آراء مردم نبوده و نظام خواسته تا این شخص رییس جمهور باشد و اگر احیاناً رای نیاورد بگوید : دیدید مردم به شخصی که نماینده ی نظام بود رای نداده و مردم از نظام برگشته اند ؟ ؟ !

حال آنکه هر رای با هر سلیقه و ذوق رای به نظام جمهوری اسلامیست …

ولی توجه کنید که چگونه سفسطه می کنند و امر را بر مردم مشتبه می کنند ، لذا باید در این زمینه هشیار و مراقب بود .

در خرداد ماه در حالی که زمان زیادی از سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب فاصله نگرفته ایم باید سخن امام را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم که می فرمود :

«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»

لذا باید یادآور شوم که مهمترین مولفه ی شخص اصلح برای تصدی ریاست جمهوری هماهنگی هرچه بیشتر با مقام معظم رهبری(مد ظلله العالی)است .

اگر مدیر اجرایی کشور سخنان رهبری را بخواند سودش برای ملت و کشورست اما اگر به هر اندازه  با سیاست های کلی نظام و حرکت رهبری هماهنگی کمتری داشته باشد دود آن به چشم ملت رفته و به جای قرار گرفتن در مسیر پیشرفت و حرکت با تمام توان و ظرفیت به سمت جلو کشور از مسیر پیشرفت و تعالی عقب خواهد ماند ؛ و بخش عظیمی از انرژی و پتانسیل ، فکر و ذهن ، وقت و هزینه ی کشور و مسئولین صرف مشکلاتی خواهد شد که در اثر این ناهماهنگی به وجود می آید .

بنابراین مولفه ی اصلی در انتخاب شخص اصلح داشتن گفتمان و اندیشه های امام راحل و همدلی ، همراهی و همسویی با رهبریست .

امید است با همراهی ملت خداوند دست رحمت خود را بر سر ملت ایران بگستراند .

/ 9 نظر / 45 بازدید

اقای موزون باز که دیسون سیاسی شد!

حقگوی حقجو

به نام خدا با سلام ( ... ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم و اذا اراد الله بقوم سوء فلا مرد له و ما لهم من دونه من وال ) الرعد . 11 هر فردی در طول حیات خویش ، یا : الف : برایش انتخاب می کنند ( : مثل انتخاب نام برای او ) ب : و یا انتخاب می کند ( : مثل انتخاب همسر) * آن کسی که برایش انتخاب کرده اند ، یا : 1. منتخب او قابل تغییر نیست 2. یا توان تغییر منتخب خویش را ندارد 3. و یا توان تغییر منتخب خود را دارد ، ولی مایل به تغییر نیست * و آن کسی که انتخاب می کند ، یا : 1. مستقلا و طبق نظر خود انتخاب می کند 2. یا طبق نظر دیگران انتخاب می کند 3. و یا طبق نظر خود ، و نظر و مشورت دیگران انتخاب می کند و هر یک از آنان ، در انتخاب خود ، یا دارای معیار و میزان هستند ، و یا نیستند و این معیار ها و موازین یا معقول است و مشروع ، و یا غیر معقول و غیر مشروع و وجود ملازمه بین ( انتخاب ) و ( معیار ) های آن ، امری است مسلم و غیر قابل انکار و مسلما ( معیار ) همه ی افراد در ( انتخاب ) یکسان نمی باشد و مسلما معیار ( انتخاب همسر ) و ( انتخاب شغل ) و ( انتخاب دوست ) و ( انتخاب ... ) در نزد ...

حقگوی حقجو

ادامه ی کامنت قبل : ... و مسلما معیار ( انتخاب همسر ) و ( انتخاب شغل ) و ( انتخاب دوست ) و ( انتخاب ... ) در نزد ( دین گزین ) و ( دین گریز ) و ( دین ستیز ) و ( بی دین ) یکی نیست . و مسلما ( مقدار اهمیت انتخاب ) در امورات مختلف به یک اندازه نمی باشد . به نظر شما ، کدامیک از این انتخابات مهم تر است ؟ : انتخاب رنگ لباس ، انتخاب مدل ماشین ، انتخاب شغل ، انتخاب همسر ، انتخاب نماینده مجلس ، و یا انتخاب رئیس جمهور؟ به نظر شما آیا ( انتخاب مهمتر ) ، محتاج به ( دقت نظر بیشتر ) نیست ؟ آیا پیامدهای منفی مترتب بر ( اشتباه در انتخاب ) امورات مذکور یکسان است ؟ معیار ( تقوی ) ، تا چه مقدارمورد توجه نظری و عملی ما می باشد ؟ یک سؤال فرضی : اگر الان امام زمان علیه السلام در معرض رای قرار گیرد ، چند درصد از مردم به ایشان رای می دهند ؟ آیا رباخوار و رشوه گیر و بی حجاب و محکتر و دین گریز و دین ستیز و بیدین ، به آن حضرت عج رای خواهند داد ؟

نیما از دزفول

دیروز که متن را خواندم ، این به ذهنم متبادر شد که باز هم سیاسی - دوباره گفتم آیت الله قاضی جزء خاطرات دزفول است و بر دیسون حرجی نیست ولی ذهنم مشغول بود تا اینکه پاسختون را به کامنت ، خواندم و تردید من کاملاً بر طرف شد . مؤید باشید.

پسر دزفولی

سلام آقا موزون..... مهندس شکست چه مزه اس؟؟ اون از پاپی زاده که کامنتم در تعریفش رو تایید نکردید.ولی دیدید که با چه رای بالایی در اومد.... اینم از روحانی......که مدام میگفتی جلیلی مالک اشتر 92 و غیره......در شنود هم تصاویری در تخریب روحانی درج کردید............ولی می بینید که مردم به دکتر روحانی اعتماد کردن...... مهندس خواستم تحلیلت رو بدونم.......شما اشتباه می کنید یا ما؟؟ ممنون........توفیق من الله......

همشهری دغدغه مند

مشارکت فعال همشهریان عزیز در انتخابات شورا نتیجه داد. 12 نفر از منتخبین شورای شهر ، از متن اصیل شهر انتخاب شدند.

غصه

سلام چه روزهای پر تکاپویی را پشت سر گذاشتیم، دست ما ملت ایران درد نکند خسته نباشیم، و چه روزهای پر تلاشی را پیش رو خواهیم داشت، خدا ما ملت ایران را در سایه ی ایمان و همدلی و دوستی، در پناه لطفش و در سایه ی ولی امرمان موید بدارد، انشاالله یک سؤال: واقعا هر یک از ما ،سوای رأیی که دیروز به صندوق رای انداختیم، چقدر سعۀ صدر داریم که از صمیم دل و از اعماق اعتقادمان سرسپردۀ امر رهبر باشیم و رفیق باشیم و نه رقیب؟

دختردسفیلی

به نظرمن اگه ماتودشت کربلابودیم خودمون شمشیرشمرروواسش تیزمی کردیم....باباخب زن وبچمون گشنه ان ...اگه ....اگه...می دونین نرخ سکه چقدررفته بودبالاخداروشکر90هزارتومن افت قیمت پیداکرده.راستی براماه رمضون نذری دارم روغن هم ارزون شده برم بخرم.......[خواب]

نقطه

سلام . اما بعد : مردمی که با ( وعده ی نان ) این جوری میشن ، برای ( نان ) چه جوری میشن ؟ [تعجب]