گذر سید جمشید

این پیشنهاد از سوی دیسون در قالب پیامکی دسته جمعی برای برخی عزیزان ارسال شده و درخواست کردم تا دریافت کنندگان با نگاهی حمایتی اقدام به تکثیر آن نمایند، امید آنکه مسئولین محترم پذیرای این پیشنهاد فرهنگی و خداپسندانه باشند.

(( ضمن تبریک افتتاح زیرگذر تقاطع 45 متری-امام خمینی از مسئولان محترم فرهنگی، اجرایی خواهشمندیم نام آن به «سید جمشید صفویان» تغییر یابد.))

سوال اول : نام «شورا» یادآور یک مفهوم عام است. شورای شهر...شورای فرهنگ عمومی شهر..شورای شهر و روستا...شورای آرد و نان...شورای حل اختلاف..شورای...

این نام موجب تجدید خاطره و یاد شخصی خاص یا حماسه ای خاص و یا مکانی خاص نیست.

سوال دوم : مگر این زیرگذر زیبا در محله ی شهید بزرگی همچون سید جمشید عزیز نیست؟ مگر سید جمشید در قلب همه ی ما جای ندارد؟ چرا نامی روی این زیرگذر نمی گذاریم که بهره و مصرف فرهنگی داشته باشد؟ آیا کاشت یاد شهدا در ذهن مردم کاری فرهنگی نیست؟ چرا در کار فرهنگی از آب کره نمی گیریم؟ کاری کنیم که سالها بعد وقتی نوجوانی کنار دست پدر نشسته و از زیر این زیرگذر میگذرد با دیدن نام سید جمشید از پدر بپرسد سید جمشید کیست؟ تا دیوارهای زیرگذر با آن نوجوان حرف بزنند.

ما کم شهید مظلوم نداریم که لازم است زیرگذرها، پل ها و بلوارها بنامشان مزین شود.

زیرگذر دیگری را بنام نامی شهید حبیب پالاش نامزد کنید تا در یادها بماند نام شهیدی که عظمت حماسه اش بسیار بزرگتر از حماسه حسین فهمیده است.

والله خوش سلیقگی اگر ذاتی نباشد اکتسابی و مشورتی که هست...نیست؟

 

 

شما صدایش کنید زیرگذر شورا، من شخصاً در این وبلاگ ناچیز زیر گذر 45 متری- امام را «گذرِسیدجمشید» می نامم.

نمی دانم چرا پل سیدخندان تهران افتادم؟ سوال

/ 0 نظر / 18 بازدید