اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

یکی از مراتبی که ابوی ، کاروانی از حجاج دزفولی را به حج تمتع برده بودند (گمان می کنم سال 1354) در صحرای مشعر ، همان شبی که حاجی ها در تاریکی و تنهایی خویش ، به جمع کردن سنگ مشغولند تا فردا به مراسم «رمی جمره» بروند  و شیطان لعین را هدف قرار دهند ، با همین قذافی روبرو می شوند که او نیز در لباس احرام بوده و یکی از محافظین اش نیز وی را همراهی  می کرده.

نا گفته نماند که یکی از اعضای کاروان پدرم که نامش خاطرم نیست و شغلش  هم پاسبانی شهربانی بود و خانه شان نیر جنب پلابچیلون ، در این گفتگو حضور داشته است.

قذافی به ابوی می گوید : اهل کدام کشور هستید؟

- اهل ایران ( پدرم تا حدی عربی بلد است)

- شغلت چیست؟

- وکیل

- دوستت چکاره است؟

- شُرطه ( پلیس)

- مرا می شناسید؟

- نه!

- من معمر قذافی هستم.

پدرم قدری نزدیکتر شده و چهره او را در تاریکی مشعر شناسایی کرده و شوکه می شود.

- می دانید همراه من چکاره است؟

- نه.

- محافظ من است.

ابوی متعجبانه کمی با وی خوش و بش می کند.

و در نهایت قذافی سخنی به زبان می آورد که این روزها وقتی اخبار قصابی او را در لیبی می شنوم مدام به این سخن او فکر میکنم.

قذافی : می دانید چه چیز در این شب و صحرای مشعر عجیب است؟

پدرم : چه چیزی؟

قذافی : وقتی می گویند صحرای مشعر در چنین شبی نمود بارز از صحرای محشر است درست گفته اند. کمی با دقت بنگرید ... شما یک وکیل از ایران هستید. دوستتان یک شرطه و من رهبر یک مملکت در افریقا هستم و همراهم نیز یک محافظ ساده.

اما همگی در یک لباس و یک وضعیت هستیم و هیچ فرقی  و مزیتی با هم نداریم . براستی قیامت و رستاخیز همین امشب و همین جا متجلی شده است و همه یکسان به درگاه خدا افتاده ایم.

                                                       ***

این روزها مدام از خودم می پرسم که ابلیس لعین و حب قدرت ، چه بر سر چنین آدمی در طول 35 سال گذشته آورده است که از آن بینش و نگرش به جایی میرسد که وقیحانه میگوید : « هرکس مرا دوست ندارد باید بمیرد. »

روزانه صدها میلیون دلار پول مردم لیبی را خرج نسل کشی شان می کند.

گذر زمان چه بر سر اولاد آدم می آورد؟؟

نظر شما چیست؟

 

/ 7 نظر / 17 بازدید
فرشاد

سلام خوبین وبلاگ جالب دارین اگه دوست داشتین به وب منم سربزنید

محمد مجیدی راد

سلام اقا آدم هر چی میکشه از حب دنیاست و گرنه هیچکس مجرم بدنیا نمیاد کوتاه و زیبا بود با مطلبی در خصوص شهدای حمله موشکی سال 59 مسجد نجفیه بروزم تشریف فرما شوید در صورت امکان اطلاع رسانی کنید ممنون اجرتون با شهدا

دست نوشته ها

وقتی آدم جوهره دین را و انسانست را نفهمد قذافی که سهل است همه دنیا هم حریف شیطان نمی شود.

بی نام

سلام. اعوذ بالله من الشیطان الرجیم. همه ما باید مواظب قذافی های درونمان باشیم. روزی در احرام و تسلیم پرودگار و یاد قیامت و روزی دیگر طاغی و آدمکش بخاطر دو روز حکومت بیشتر! واما یه چیز کاملا بی ربط به موضوع: ما سال 57 خونه مون رو عوض کردیم ولی تا مدتها ( حتی الان) هر وقت فرصتی دست می داد از اون حوالی عبور می کردم و کلی به در دیوارش خیره می شدم. بالاخره خاطرات کودکی من اونجا شکل گرفته بود. حالا منظور؟ برادر عزیز اسباب کشی کردی؟ قبول! ولی یه سری به وبلاگ سابقت بزن. شاید قبض برقی چیزی اومده باشه! شاید پستچی نامه یه بنده خدا رو انداخته باشه توی خونه.شاید کسی روی در نوشته باشه: آمدیم ، تشریف نداشتید.

didomak

متاسفانه من کسانی رو میشناسم که ابلیس چنان هیولاهایی ازشون ساخت که باورش بسیار سخته... 35 سال که باز جای شکر داره..در عرض چند ماه.. نمیدونم شاید هم از اولش همینطور بودند ولی شرایطش فراهم نبوده..

ياسر قرباني

سلام نمي دونم چرا وقتي صحنه ي مرگ(البته پس از مرگ)قذافي را مي بينم،دلم براش ميسوزه.توو چند وقت اخيرخيلي حرف ها درموردش شنيدم واقرار مي كنم بعضي از مواقع ازش خوشم اومده ولي الان به جايي رسيدم كه بين دوراهي موندم.يعني اين قذافي خوب بود يا بد؟منظورم از خوب آدم وارسته بودن نيست منظورم اينه كه الان ليبي بهتره يا زمان قذافي؟خيلي دوست دارم به پاسخ سئوالات توو ذهنم برسم. يا علي(ع)

ياسر قرباني

سلام به نظر شما این عیب جوامع عربی نیست که اکثر سردمداراشون دیکتاتور میشن؟انگار اعراب بالقوه ی داشتن چنین رهبرانی هستند.دراخبار صدر اسلام هم به وضوح میشه حس کرد که همین حس دنباله روی اعراب باعث شد که حق امام علی رو زیر پا بذارن و در عین ناباوری دست به سوی قاتلان دختر پیغمبر دراز کنند.قذافی زاییده ی جهل اعرابه.متاسفانه اعراب فقط در ظاهر و در ر,یای خودشون فکر می کنند پیشرفت کردند ولی هنوز همون اشخاص سابق اند.صدام وصدام صغیر(علی عبدالله صالح)هم با تکیه بر جهل عرب به قدرت رسیدند.به نظر من همونقدر که قذافی گناهکاره مردمش هم گناه کارند.متاسفانه عکس هایی از انقلاب لیبی دیده ام که شک کردم اینها انقلاب اسلامی ای را پایه ریزی کرده باشند،تعدادپرچم هاي آمريكا و انگليس و فرانسه در بين توده ي مردم از پرچم هاي ليبي بيشترند.من بعيد مي دانم حكومت ليبي در آينده اسلامي باشد.(انقلاب ايران يك استثنا بود) خلايق هرچه لايق يا علي(ع)