درخواست مهم از جناب آقای دکتر مخبر

شهر دزفول علیرغم محرومیت های چند دهساله ی جنگ و پس از جنگ و کمبودهای فراوانی که دچار آن بوده و هست، به لطف الهی و غیرت فرزندانش توانسته است وضعیت آکادمیک و مراکز دانشگاهی خویش را تا حد زیادی ساماندهی نماید.

از یکسو وجود مدیری فرهیخته و اهل علم و عمل همچون دکتر صائمی موجب شده تا مردم دزفول و ایضاً شهرهای همسایه از منظر نیازهای پزشکی و درمان و همچنین تربیت نیروی متخصص بومی احساس امنیت نسبی کنند.

و از سوی دیگر دانشکده ی کوچک و محقر عمران (شاخه شمالی چمران اهواز) مستقر در روبروی پایگاه هوایی دزفول مبدل به یکی از دانشگاه های صنعتی مادر در سطح کشور شود که هم اکنون تحصیلات  تکمیلی نیز در آن جریان دارد.

وجود دانشمند معظمی همچون پروفسور آخوند علی در صدر دانشگاه جندی شاپور توانسته است نام و نشان اولین دانشگاه تاریخ جهان را مجدداً مجد و عظمت ببخشد که افتخاری برای دزفول و خوزستان بلکه ایران و ایرانیان است.

آخوندعلی طی 5 سال گذشته توانسته است وسعت زیرساخت ها و امکانات دانشگاه جندی شاپور را صدها برابر افزایش داده و هزاران متخصص بومی و غیر بومی(بالاخص بومی) را تحویل بازارکار منطقه و استان دهد.

پروفسور آخوندعلی(نفر وسط)

اینکه چرا این قلم به کارنامه ی درخشان مدیران مردمی و برجسته ی دانشگاهی دزفول می پردازد از آن جهت است که نگران است تا سونامی عزل و نصب دانشگاه های کشور به دزفول برسد.

حقیقت آنست که بدنه مدیریتی شهرستان نیاز مبرم به ترمیم و بازسازی دارد اما این بدان معنا نیست که دزفول مظلوم از وجود با برکت مدیران مسلط و دانشمندی همچون دکتر صائمی و  پروفسور آخوند علی محروم شود.

چه اینکه مجموعه تحت مدیریتی این بزرگوران به لطف الهی و  همت این عزیزان همچون هواپیمای عظیم مسافربری است که پس از آمادگی های لازم و سرعت گرفتن روی باند اکنون در حال کندن از زمین و  اوج گرفتن در آسمان علم و دانش ایران است. آیا هیچ عقل سلیمی در چنین لحظه ای اقدام به تعویض خلبان می کند؟ مسلماً خیر.

دزفول برای بهره مندی از خرد چنین کسانی هنوز در ابتدای راه است.

 

لذا اینجانب از محضر فرزند نخبه ی دزفول و دانشمند ماندگار، جناب آقای دکتر مخبر در شورای عالی انقلاب فرهنگی تمنا دارم تا این فقره را نزد وزیر محترم علوم وتحقیقات و همچنین وزیر محترم بهداشت و درمان متذکر شوند تا ثمره ی مدیریتی این عزیزان در آشفته بازار بندبازی های سیاسی هرز نرود.

                                     با احترام : یکی از اهالی کوچک رسانه

 

لینک مطلب در پایگاه رهیاب نیوز +

/ 24 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جانم فدای رهبر - دز فول

سلام بر حاج مهران بزرگوار. حاجی خوبید؟ارادتمندیم، دیروز در حال رفتن به سرکار بودم که حاجی یک چیز واقعا مرا ناراحت نمود وعبور دانش آموزان از بلوار 45متری بین فلکه افشار تا تقاطع زیر گذر سردار صفویان دو دانش آموز که از انجا برای رفتن به مدرسه باید رد می شدند ،ماشین به انها برخورد نمود ومن فقط زدم کنار ونگاه و چهره ی معصومانه آنهاکه پرسنل اورژانس 115با آنها صحبت می کرد ،می نمودم وبا خودم گفتم آیاان مهندسی که پروزه را آماده نموده فکری برای پل عابر پیاده ننموده است ؟ از تقاطع امام تا فلکه افشار دانش آموزان دبستان شهید اسدی مشکال چگونه باید رد بشوند؟ ماشینی که از طرف پل سوم به سمت افشار می آید واز زیر گذر رد می شود (در حال دورگرفتن به سمت بالا)یک دفعه با عابر پیاده برخود می کند ودر طرف باند دیگر بلوار هم همینطور .دانش آموزانی که در دبستانهای دخترانه ابتدایی ایمان ومعرف پور (دو مکان متفاوت)درس میخوانند و باید بلوار را رد نمایند ............................

سید(سرزمین خاطره ها)

سلام مهندس شایسته سالاری باید سر لوحه همه مسئولین قرار گیرد این اعتقاد بنده بوده و هست حال چه در سال 84 و 88 باشد چه 92 !!!![چشمک] ضمنا" برار : (شهید مظلوم حبیب مقدم حسین فهمیده دزفول ) تشریف بیاورید .

سید(سرزمین خاطره ها)

سلام مجدد مهندس یه موضوع در مورد این پست شما یادم رفت عرض کنم . یه قسمت از لایحه مدیریت خدمات کشوری که تا به حال اجرا نشده تعریف پست های سیاسی بود که متاسفانه مغفول ماند اگر پست های مدیریتی سیاسی از غیر سیاسی تفکیک شوند دیگر شاهد عزل و نصب های هرمی نخواهیم بود ایکس بیاید ایگریک برود نیروی متخصص غیر سیاسی تا زمان کارآیی عزل نمیشود . انصافا" لایحه مدیریت خدمات کشوری عالی بود حیف که فقط اضافه حقوقش را چسبیدند !!!!

پژوهیده

جاده های مرگ و زندگی دردزفول وشوشتر مسافران را به شدت آزار می دهد هیجان برای انسان تا اندازه ایی مفید است و حتی لذتبخش به گونه ای که بسیاری از مردم در داخل و خارج از کشور گاها پول های سرسام آوری را هزینه می کنند که به هیجان مورد پسندشان برسند و لحظاتی شاد را رقم بزنند. به گزارش ....، بسیاری از این مردم خود انتخاب کننده نوع هیجان و میزان آن هستند و خود این مطلب شادی آنها را چند برابر می کند مثل ترن هوایی که شما تصمیم می گیرید با سوار شدن به آن هیجان زده شوید، ولی وقتی هیجان غیرقابل انتخاب و ناخواسته باشد شاید بیشتر استرس را به ارمغان داشته باشد که قطعا در مضررات استرس تردیدی نیست اما استرس تا به کجا. شما وقتی با اهالی جاده دزفول -شوشتر برخورد می کنید در حقیقت با هیجان زده ترین افراد مواجه می شوید؛ این جاده که گاها عمق بسیاری از دست اندازهای آن به بیش از نیم متر می رسد در تابستان شما را از هر چه جاده است متنفر می کند و در زمستان حکم جاده مرگ و زندگی را برای اهالی منطقه دارد به گونه ای که بسیاری از ماشین های سنگین نیز که خود آفریننده این دست اندازهای بی همتا در سطح جهان می باشند گرفتار خلقت خود شده اند و مدت ها

آذرخش

سلام خدا قوت چقدر دیر به دیر پست میزارید! به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی با پست «خجلت صبر» در خدمتم[گل]

آذرخش

ایشالله که بد نباشه و هر چه سریع تر به حق صاحب این روزها حل بشه شرمنده[گل]

دختردسفیلی

خدابدنده برادر!پس براهمین چندروز به دیسون سرنزدید.به حق حرمت صاحبان این ماه عزیزواین عزاداری هاهرچه زودترخوب میشین.

sobhan

سلام.خسته نباشین....... مطلب زیبایی بود...... منم بروزم با " 9 دی در......." سرکی بهم بزنید....................