شیشه شور

24 کیلومتری شهر رشت و در حاشیه جاده ساحلی (قدری انحراف به شرق ، از جاده انزلی) روستایی وجود دارد بنام "زیباکنار" که سازمان صداوسیما در مجاورت این روستای ساحلی ، مجتمعی رفاهی تفریحی با دهها هکتار وسعت دارد که نام این مجتمع نیز "زیباکنار" است.

تصویر زیر مربوط به دریاچه مصنوعی درون این مجتمع است و این درخت شیشه شور زیبا را اردی بهشت 90 عکسیده ام.

 

برای دیدن سایز بزرگ کلیک کنید

درخت شیشه شور را دوست دارم و زیبایی اش را "تبارک الله" میگویم اما نوروز امسال در کمال حیرت شیشه شور بسیار زیبایی را در یکی از فرعی های خیابان شریعتی دزفول دیدم که به دلیل عجله ای که داشتم فرصت کادر بستن اش را نیافتم. ولی لذت بردم که آب و هوای شهرمان این همه تنوع گیاهی را در خود جای داده است.

 

هوالجمیل

/ 14 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهار دزفولی

درود شاید توانستید عکسی از بار خاطره انگیز میترا را (اگر هنوز هم به این نام خوانده می شود) نشان دهید.

علیرضا رشنو

سلام و خسته نباشد وقت کردید به وبلاگ من هم سری بزنید وبلاگم در خصوص دزفول است

محمد حسن

حدود 15 سال پیش که من در دبستان امیرکبیر درس می خواندم یادم هست که دور حیاط را از همین شیشه شورها کاشته بودند. زیر پرچم های قرمز رنگ غنچه این گیاه شهد شیرینی وجود دارد.

حقیقت آینه های بی غبار

آب! بسوزد دلت خاک! شود خاک عزا بر سرت باد! پریشان شوی چشم! الهی که بباری فقط پیش نگاه شما… مادر خورشید سوخت[گریه][گریه] سلام رفیق مهربون وبلاگم رو بروز کردم لطفا یه سر بزن[گل]

نیما از دزفول

عجیب است که تا به حال با این گل زیبا در دزفول و حتی اهواز برخورد نکرده اید ! از شما با این روحیه و احساسات سر شار از لطافت هنری بعید است برادر ارجمند !!! اگر خواستید میتونم از گلهای شیشه شور زیادی که هم در اهواز سراغ دارم و هم در شهر!! تصاویر متعددی برایتان ارسال نمایم ، تا دیگر گلهای زیباکنار را به رخمان نکشید !! - جنبه مزاح این مطلب اخیر را در نظر بگیرید - عزت مستدام برادر

دختردسفیلی

حالامن یه چیزی بگم.روبروخونه مامانم اینایه درخت گل کاغذی هست که ازخونه همسایه شون زده بیرون خیلی خوشگله.کاش می شدعکس شوواستون بفرستم که ازته دل بگین تبارک الله احسن الخالقین.راستی آقای موزون احتمالاتاپایانسال تحصیلی مراجع خامو ش باشم ولی انشاالله بعدازاون جبران میکنم.

مرتضی

سلام . "برای او" در پنجمین جشنواره ی بین المللی فیلم GULF دوبی . یا حق .

حقگوی حقجو

آقای موزون ، ( اگر خواهی که گل بینی ، رخ خود را تماشا کن ... وگر میل خزان داری ، نگاهی جانب ما کن ) سلام بر شما و دوستان خوب دسفیلی و غیر دسفیلی شما . حالا که صحبت از " گل " گل انداخته ، دو مطلب رو تقدیم می کنم به عزیزان نکته سنج نکته دان . اولی از " صائب " و دومی از " پروین اعتصامی " است ( 1 ) نمی توان غم دل را به خنده بیرون کرد ... ز خنده روئی گل ، تلخی از گلاب نرفت ( 2 ) ای گل تو ز جمعیت گلزار چه دیدی ؟ ... جز سرزنش و بدسری خار چه دیدی ؟ ... ای لعل دل افروز ، تو با این همه پرتو ... جز مشتری سفله به بازار چه دیدی ؟ ... رفتی به چمن لیک قفس گشت نصیبت ... غیر از قفس ای مرغ گرفتار چه دیدی ؟

همشهری

با سلام خدمت شما : از زیبایی زیباکنار که هرچی بگی کم گفتین تا حالا دوبار به آنجا رفتیم .ولی از گل شیشه شو ر با آن زیبایی خاصش بگذریم در شهر مشهد عقیده خاصی به درخت بید مجنون دارند میگن اگه کسی زیر درحت بید مجنون بره و حاجتاشو بگه حتما برآورده میشن.

نیما از دزفول

حالا چرا این ..... حضور پیدا کرده که با مواضع سیاسی کشور هم راستا نیست !!؟؟؟ میگن حسنی به مکتب نمیرفت - هر وقت میرفت جمعه میرفت !!!!؟؟ فکر کرده اید ....... را مستور کنید !!!!؟ چه خوب است .....را با فریاد شجاعانه خود تحریم کنید .